Mimo niesprzyjającej pogody 33 jachty przyjechały bądź przypłynęły na odbywające się w weekend 2-3 lipca Regaty „Na powitanie wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych na Jeziorze Powidzkim.
Organizatorem corocznych Regat w Kosewie jest Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Kopernik” w Słupcy. Organizację regat finansowo wspierał Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz lokalni sponsorzy: Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Firma Słowińscy sp.j., Szopeneria, Partner Developer.
Doskonałym przygotowaniem i doświadczeniem wykazały się jak co roku już grupa WOPR z Ostrowitego wraz z grupą strażaków-ochotników z Kamienia, dzięki którym żeglarze mogli czuć się bezpiecznie na wodach Jeziora Powidzkiego. Grupy te przeprowadziły także na brzegu jeziora w drugi dzień regat pokaz ratownictwa wodnego.
Komisję sędziowską tworzył poznański zespół w składzie: sędzia główny regat - Krzysztof Witczak, Ewa Krzywiak – sekretarz oraz Przemysław Małyszka – członek komisji.
Ranga imprezy, udział czołowych zawodników z całego kraju, a jednocześnie jej dostępność dla wszystkich zainteresowanych, daje możliwość żeglarskiej rywalizacji na wysokim poziomie – mówił komandor Regat Jacek Smuszkiewicz.
W Regatach „Na powitanie wakacji”, które odbywają się na przystani HORN w Kosewie, uczestniczyły 33 jachty, na których wystartowało 95 zawodników w 7 klasach (T1, T2, T3, Omega Klasyczna, Open, Żagle 500, Sigma Active, której był to regatowy debiut). Żeglarze przybyli nie tylko z Województwa Wielkopolskiego, ale z całej Polski.
A tak kształtowały się wyniki w poszczególnych klasach:
Klasa T 1- wystartowało 6 jachtów
- Bartosz Piotrowski, Karol Krzyżanowski.
- Maciej Moch, Maciej Zbierzak, Przemysław Parus.
- Henryk Kątny, Sławomir Żakowski, Mieczysław Korzeniowski.
- Stanisław Hasiuk, Leszek Woliński.
- Tomasz Kamiński, Grzegorz Zawada.
- Andrzej Kędler, Urszula Wacławiak.
Klasa T 2 – wystartowały 4 jachty
- Piotr Adamowicz, Janusz Radomski, Adam Prokop.
- Łukasz Dziewięcki, Mateusz Brzeziński, Bartosz Roguła.
- Piotr Budzianowski, M. Kmiec, Dobiesław Budzianowski.
- Bogdan Bańkowski, Dariusz Korkuć, Andrzej Kęder.
Klasa T 3- wystartowały 4 jachty
- Piotr Lewandowski, Victor Plitko, Grzegorz Ginter, Paweł Soliński.
- Emil Derda, Jacek Kasprzyk, Jędrzej Piotrowicz, Michał Szczerbiński.
- Marcin Woźniak, Mateusz Woźniak.
- Piotr Podgórny, Michał Ziemski, Przemysław Welsand.
Klasa ŻAGLE 500 – wystartowało 5 jachtów
- Krystian Poławski, Tomasz Szczepankowski.
- Maciej Bufal, Katarzyna Czarnecka.
- Jan Majko, Mariusz Kanigowski.
- Aleksander Majkowski, Bronisław Patock.
- Szymon Bernat, Asia Baranowska- Bernat.
Klasa SIGMA ACTIVE- wystartowały 4 jachty
- Mariusz Wandasiewicz, Katarzyna Wandasiewicz, Daniel Ronowski.
- Joanna Sąsida, Artur Sąsiada, Mateusz Wiśniewski.
- Arkadiusz Malicki, Tadeusz Bendarz, Maciej Urbanowicz.
- Grzegorz Gruchot, Paweł Bialik.
Klasa OPEN – wystartowało 5 jachtów
- Radosław Maciejak.
- Damian Matuszak, Anna Stoińska, Sławomir Majchrzak.
- Paweł Brona, Krzysztof Łopatka.
- Krzysztof Łaszcz, Maciej Galezewski.
- Piotr Szumiński.
Klasa OMEGA KLASYCZNA – wystartowało 5 jachtów
- Dariusz Górczyński, Bartosz Jabłoński, Robert Dykta.
- Przemysław Drozd, Adam Sobczak, Paweł Jóźwiak.
- Krzysztof Ziaja, Łukasz Nickel, Mateusz Wrzesiński.
- Karolina Jaworska, Michał Rożek, Michał Podolak.
- Piotr Wesołowski, Piotr Szkudlarek, Filip Dolatowski